pazaryeri-web-sitesi

Pazaryeri Nedir? iyzico wooCommerce Pazaryeri Entegrasyonu

Tüketiciler, tek perakendecinin uygulamalarını kullanmayı sevmiyor. Bu yüzden geniş ürün yelpazesi sunan başka bir mağazadan alışveriş yapması hiçte şaşırtıcı değildir. Geniş ürün yelpazesi, mağazanız için çok önemli bir özelliktir.

Pazaryeri nedir?

Pazaryeri, satıcıları alıcılarla buluşturan bir e-ticaret sitesidir. Tüm işlemler web sitesi sahibi tarafından yönetilir. Şirketler, ürünlerini ve hizmetlerini satın almak isteyen müşterilere ulaşmak için pazaryerlerini kullanır. Pazaryeri örnekleri arasında Amazon, eBay ve Craigslist’i sayabiliriz.

Pazaryeri Tarihi?

Pazaryerleri, eBay ve Craigslist’in kurulduğu 1995’ten beri hizmete devam ediyor. Günümüzde ise Amazon , Etsy , Alibaba ve bol.com gibi örnekler başta olmak üzere ülkemizde de Trendyol ve N11 gibi bilindik örnekler mevcut.

Pazaryerinin Faydaları Nelerdir?

Pazaryerinin en büyük avantajları ve birçok işletmenin pazaryerleri aracılığıyla satış yapmasının nedenleri:

 • Ek gelir kaynağıdır.
 • Pazarlama maliyetlerini düşürür.
 • Şirketlerin işlerini global ortama aktarmasına olanak tanır .
 • Bulunabilirlik, stok seviyeleri ve fiyatlarda şeffaflık yaratır.
 • Müşteriler için fiyatları karşılaştırmanın harika bir yoludur.
 • Firmanızın 7/24 çalışmasını sağlar.
 • Markanız ve müşterileriniz arasında güven oluşturur.
 • Müşterilerin, çok çeşitli seçeneklere sahip pazaryerinden satın alma olasılığı daha yüksektir.
 • İşletmelerin pazaryeri platformuna bir ücret / satış yüzdesi ödemesi gerekir.

Pazaryerlerinin Geleceği Var Mı?

Günümüzde pazarlar çok hızlı bir şekilde büyüyor. Analistler, dünya çapındaki pazarların 2020’de küresel pazaryeri oranının % 40’ını oluşturacağını söylüyor .

İşletmenizin pazaryeri başarısının geleceği, nişinize odaklanmak ve pazaryerleri aracılığıyla gelen tüm müşterilere mükemmel bir müşteri deneyimi sunmaktan geçiyor.

Pazaryeri Nasıl Kurulur?

Çok satıcılı bir mağaza oluşturmak için ihtiyacınız olan ilk şey, web siteniz için sağlam bir web barındırma sağlayıcısıdır. İdeal olarak, e-ticaret işletmeleri düşünülerek tasarlanmış, yönetilen bir barındırmaya sahip olmanız iyi bir temel atmanızı sağlar. 

Bir barındırma sağlayıcısına karar verdiğinizde, bir alan adı satın almanız ve ona WordPress CMS’yi yüklemeniz gerekir. WordPress bir kez kurulduktan sonra, son adım WooCommerce’i web sitenize kurmaktır.

Artık temel altyapıya sahip olduğunuza göre, pazaryerinizi güçlendirecek bir WordPress çoklu satıcı eklentisi seçmenin zamanı geldi. Bunun için Dokan kullanmanızı tavsiye ederiz. Buna ek olarak, e-ticaret için optimize edilmiş bir temaya da ihtiyacınız olacak.

Dokan ile Pazayerinizi Oluşturun!

Dokan , mağaza sahiplerinin Amazon ve eBay’e benzer eksiksiz bir pazaryeri kurmasına olanak tanıyan bir WordPress çoklu satıcı eklentisidir. WooCommerce tarafından desteklenmektedir, bu da satıcıların dijital, fiziksel ve değişken ürünler satmasına izin verebileceğiniz anlamına gelir.

Sınırsız sayıda satıcının ürün kaydettirmesine ve satmasına izin verebilirsiniz ve bayiler, mağazaları aracılığıyla sınırsız sayıda ürün satabilirler. Buna ek olarak, yönetici olarak, satıcı komisyonları veya ürün bazlı komisyonlar yoluyla kazanabilirsiniz. Dokan ayrıca yöneticilere abonelik paketleri oluşturma ve ürün yüklemeleri, ürün limitleri ve süre için ücret alma seçeneği sunar.

Ana Özellikler:

 • Partik bir kullanıcı arayüzü sunar.
 • Satıcılar, kontrol paneline sahiptir.
 • Çok satıcılı mağazanın admin paneline sadece yönetici erişebilir.
 • Yöneticilere ürün yayınlama, satıcı kaydı ve abonelik yenilemeleri üzerinde tam kontrol sağlar.

Dokan, WordPress Eklentsi ücretsiz olarak indirilebilir. Eklenti ayrıca sosyal hesaplar ile oturum açma, raporlar, satıcı doğrulaması ve abonelikler gibi gelişmiş özellikleri bir araya getiren premium bir sürüm olan Dokan Pro mevcuttur. 

Ödemeleri Nasıl Alacaksınız ?

Herşeyi yaptınız Dokan hazır, satıcılar sitenizde satış yapmak için can atıyor ama bir sorun var. Sarıcılar ödemeleri nasıl alacak? Komisyonları siz nasıl alacaksınız? Büyük bir problem değil mi?

iyzico wooCommerce Pazaryeri ile Ödeme Alın

iyzibazaar+ iyzico woocommerce pazaryeri
iyzibazaar+

WooCommerce ve Dokan, WCVendor, Product Vendors, WCFM(WC Lovers) sistemlerini kullanan pazaryeri modeli ile çalışan E-Ticaret siteniz için iyzico üzerinden ödeme almanızda, satıcı oluşturma işlemlerinizde, belirlediğiniz komisyon tutarınıza göre sepette ücret dağıtımlarını gerçekleştirme işlemlerinde kullanabileceğiniz İyziBazaar+ daha bir çok gelişmiş özelliği ile süreçlerinizde zamandan tasarruf etmenizi ve hatasız işlemler yapmanızı sağlar.

Pazaryeri modeli ile çalışan WooCommerce altyapısına sahip E-Ticaret siteniz için en gelişmiş ödeme eklentisi.

iyziBazaar+ WordPress Pazaryeri Eklentimizin Özellikleri

 • WooCommerce Dokan, WCVendor, Product Vendors, WCFM(WC Lovers) ve iyzico kullanan iş yerlerinde ödeme alabilirsiniz.
 • Test ve Production ayrımlarına göre farklı apiler ile çalışabilir. Test apileri ile işlemlerinizi deneyebilir, iyzico onaylarını alabilirsiniz.
 • Taksitlendirme yapılmak istenmeyen kategoriler seçilip sepette taksit özelliklerini pasifleştirebilirsiniz.
 • wooCommerce ödeme sayfasında başka bir form yada sayfa açılmadan sitenin kendi formuyla çekim işlemi yapabilirsiniz.
 • vendor rolüne sahip olan kullanıcılara iyzico alt müşteri (Merchant, pazaryeri için satıcı) oluşturma güncelleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Satıcı oluşturmak için özel form tasarlanıp kullanılabilir.
 • Dokan, WCVendor, Product Vendors, WCFM(WC Lovers) komisyon hesaplamalarıyla işlem yapılır.
 • Marketplace eklenti türüne göre siparişi onaylama süreci yöneticiye yada pazaryeri sahibine bırakılabilir

Yorum yazın

Contact Us