Sık sık müşterilerimizden veya olası müşterilerimizden aldığımız sorulara bu sayfadan ulaşabilir ve güncellemeleri takip edebilirsiniz.

Garanti Sanal Pos: Günsonu almak için herhangi bir işlem yapmam gerekiyor mu?

Siparişlerinizi hangi kriterlere göre sıralamak istediğinizi seçebilirsiniz. Günsonuna girerek kapanan tüm batch’ lerin listenendiği adımdır. WooCommerce Sanal Pos ile yaptığınız satışları hem site üzerinden hem de aşağdaki fotoğraftaki gibi Garanti Bankasının sayfasından takip edebilirsiniz.

Garanti Sanal Pos: Geçmişe dönük siparişlerimi görüntüleyebilir miyim?

WooCommerce Garanti Sanal Pos ile yaptığınız satışları Garanti Bankasının Sipariş sayfasından, siparişlerinizi hangi kriterlere göre sorgulamak istediğinizi bu sayfada seçebilirsiniz.

Garanti Sanal Pos: IP ve/veya Kredi Kartı numarası engelleyerek, riskli gördüğüm işlemleri yasaklayabilir miyim?

WooCommerce Sanal Pos eklentimiz ile beraber gelen Garanti Bankası Sanal Pos’ un kendi özellikleri ile daha önce dolandırıcılık yaptığını tespit ettiğiniz bir kullanıcıyı yasaklayabilmek için ve/veya şüphelendiğiniz bir IP, Kredi Kartı numarasını gibi spesifik bir değeri girerek, bu IP ve/veya kredi kartı üzerinden gelebilecek nispeten riskli işlemleri onaylamadan reddetmek maksadı ile kullanabileceğiniz tanımlama ekranıdır.

Garanti Sanal Pos: Daha önce tanımladığım bir kuralı değiştirebilir miyim?

Garanti Sanal Pos, “Kaynağa Göre Tanım” adımından tanımlanan kuralların terminal bazında listelenerek, limit ve statülerinin değiştirebildiği adımdır.

Garanti Sanal POS: Oluşabilecek riskleri minimize edebilmek için çeşitli kurallar tanımlanabilir mi?

Garanti Sanal Pos’ a gönderilen işlemlerde dolandırıcılık neden kodu ile gelen itirazları minimize edebilmek maksadıyla çeşitli kurallar tanımlayarak, bu kuralların oluşması durumunda, işlemlerin Garanti Sanal Pos’ a gönderilmeden kesilmesi reddedilmesi gereklidir. Aksi durumda oluşabilecek itirazlar ( charge-back) işyerini zor durumda bırakabilir. “Güvenlik Tanımlama” ekranları bu maksatla planlanmıştır.